
32 Inches VESA/Wall-mounted Industrial Monitor 100-240V Input & 1200CD/분2 with On-Screen Display Button
- 2.5mm Ultra-Slim Narrow Bezel Panel, Designed for Cabinet Equipment. VESA and wall mouting is alternative.
- IP65 protection rating, supports wide-temperature & wide-voltage.
- Self-developed display driver board with multiple touch method options.
- 산업 등급 보호, suitable for various harsh environments.
- Supports VGA/HDMI/DP inputs with automatic signal channel identification.
TPC320-M3000-1
The unit features a 2.5mm low-profile narrow-bezel panel design, specifically engineered for embeddedVESA/wall-mounting application. It supports VGA, HDMI, and DP display input interfaces.With an IP65-rated flush front panel and aluminum alloy die-cast housing, it delivers comprehensive isolation, heat dissipation, and robust protection, ensuring reliable support for industrial production.


| 공통 구성 | |
| Display Type | 32″ TFT LCD Screen |
| Max resolution | 1920×1080 (16:9) |
| 시야각 | 89/89/89/89(L/R/U/D) |
| 휘도 | 1200CD/분2 |
| 명암비 | 1200:1 |
| Colors | Display 16.7M colors |
| CPU | RTD2513BR |
| OSD Buttons | 자동, 메뉴, 힘, 왼쪽, 오른쪽 |
| 메뉴 언어 | 다중 언어 (기본 영어) |
| 비디오 입력 | PC-RGB:체재,최대 1920*1080@60Hz |
| PC-RGB:색상, 16조금,24조금,32조금 | |
| 인터페이스 | |
| 파워SW | AC Power Socket, AC 100~240V, with Rocker Switch |
| 전원 인터페이스 | 1*12P 피닉스 터미널 (optional threaded DC 5.52.1mm connector) |
| HDMI | 1*HDMI, HDMI 데이터 입력 지원, 최대 1080P |
| VGA | 1*VGA |
| DP | 1*DP |
| 만지다 | 1*만지다 (USB protocol) with RJ45-to-USB touch cable (std.) |
| 오디오 I/0 | 1*AUD10 1/0, 오디오 입력 및 출력 지원; |
| 접지 | 1*접지 |
| 터치 매개변수 | |
| Touchscreen | Non-touch screen |
| 신뢰성 매개변수 | |
| 작동 온도 | -10°C~60°C(-20°C~70°C는 주문을 받아서 만들어질 수 있습니다) |
| 보관온도 | -20°C~70°C |
| 상대습도 | 95% 비응결 |
| 기타 매개변수 | |
| 전원 입력 | AC100~240V |
| 전원 어댑터 | 24V/1.5A |
| 전체 사이즈 | W763.6x H453.1x D74.5mm |
| 설치 크기 | W759.6 x H453.1mm |
| Body Properties | 본체 재질: 알루미늄 합금, 체색: 클래식 블랙, 테크니컬 실버 |
| 보증 정책 | 3년 (1년 무료 보증) |
| 설치방법 | Support Embedded, VESA or Wall Mounting(100×100) |












