
Fanless High Brightness Industrial Monitor with Smart Cooling
- UV touch screen.
- Fully laminated waterproof and dustproof process, avoiding screen fogging, maintaining high-definition display effect.
- 다중 터치 모드를 갖춘 자체 개발 디스플레이 드라이브 보드
- Intelligent light sensitivity adjustment, support for automatic light sensitivity / manual highlight adjustment.
- Intelligent heat dissipation regulation, high temperature self-starting, outdoor stable operation guarantee.
- Comply with EMC anti-electromagnetic interference standards, industrial protection, 다양한 가혹한 환경에 적응.
The highlight series display adopts optical bonding, with clear picture quality and bright colors, which can prevent the screen from fogging. It is equipped with an automatic photosensitive probe, 자동 감광성 조정 및 수동 키 조정을 지원합니다.. The LCD screen has a wide temperature highlight function. The flat front panel reaches IP65, which is dust-proof and waterproof, and can cope with the harsh outdoor environment with large temperature difference/humidity.

| 구성 | |
| CPU | RTD2513 / RTD2556 |
| 주요 기능 | Auto, 메뉴, 힘, Left, Right |
| 메뉴 언어 | 다국어 (기본 영어) |
| 비디오 입력 | PC-RGB: 체재, up to 1920×1080@60Hz |
| PC-RGB: 색상, 16조금, 24조금, 32조금 | |
| 터치 매개변수 | |
| 정전식 터치 | 프로젝션 정전식 터치, 10-포인트 멀티터치 개체를 터치하세요.: 손 또는 정전식 터치 펜 Light transmission≥88% 제어 장치 : USB (COM 맞춤형) |
| 저항막 터치 | 저항성 터치, 단일 지점 개체를 터치하세요.: 손가락이나 스타일러스 Light transmission≥78% 제어 장치: USB (COM 맞춤형 |
| 비터치 | Light transmission≥92% |
| 신뢰할 수 있는 매개변수 | |
| 작동 온도 | -20°C ~ 70°C |
| 보관온도 | -30°C ~80°C |
| 상대습도 | 20%-95% (비응결) |
| 기타 매개변수 | |
| 전원 입력 | 12~36V power input |
| 전원 어댑터 | 24V/2.5A |
| 동체 속성 | 본체 재질: 알루미늄 합금 바디 컬러: 테크니컬 실버, 클래식 총 블랙 |
| 보증 정책 | 3년(1-year free, 2-year paid) |
| 설치방법 | 임베디드, 벽걸이형, 데스크탑, 외팔보, 붐 및 기타 설치 방법 |
| 인터페이스 매개변수 | |
| Power interfaces | 1 * 스레드형 DC 커넥터( Diameter 5.5×2.1mm) |
| 피닉스 터미널 | 1 * 2P 피닉스 터미널 |
| HDMI | 1 * HDMI, high-definition auto digital signal transmission, HDMI 데이터 입력 지원, 최대 지원 1080P |
| VGA | 1 * VGA, analog signal transmission, VGA의 최고의 해상도를 지원 |
| DVI | 1 * DVI, 디지털 신호 전송, DVI 디지털 신호의 최상의 해상도를 지원합니다. |
| 만지다 | 1 * 만지다, RJ45 인터페이스 표준 ( USB로 정의 ), can be connected with capacitance/resistance touch |
| AUDIO I/O | 1 * AUDIO I/O, 오디오 입력 및 출력 지원; 헤드폰 스탠드: 3.5mm 표준 인터페이스 |
| 접지 | 1 * 접지 |
제품 크기
| 제품 크기 | 해결 | 화면 비율 | 명도 | 명암비 | 시야각 |
| 7.0″ | 1024*600 | 16:9 | 800CD/분2 | 500:1 | 75/75/70/75 (L/R/U/D) |
| 8.0″ | 1024*768 | 4:3 | 700CD/분2 | 800:1 | 85/85/85/85 (L/R/U/D) |
| 10.1″ | 1280*800 | 16:10 | 1000CD/분2 | 1000:1 | 80/80/80/80 (L/R/U/D) |
| 10.4″ | 1024*768 | 4:3 | 800CD/분2 | 1000:1 | 80/80/80/80 (L/R/U/D) |
| 11.6″ | 1920*1080 | 16:9 | 900CD/분2 | 1000:1 | 85/85/85/85 (L/R/U/D) |
| 12.0″ | 1024*768 | 4:3 | 1000CD/분2 | 1000:1 | 85/85/85/80 (L/R/U/D) |
| 15.0″ | 1024*768 | 4:3 | 1000CD/분2 | 1000:1 | 89/89/89/89 (L/R/U/D) |
| 15.6″ | 1920*1080 | 16:9 | 1000CD/분2 | 1000:1 | 80/80/80/80 (L/R/U/D) |
| 17.0″ | 1280*1024 | 5:4 | 1000CD/분2 | 1000:1 | 80/80/70/70 (L/R/U/D) |
| 17.3″ | 1920*1080 | 16:9 | 1000CD/분2 | 1000:1 | 80/80/60/80 (L/R/U/D) |
| 19.0″ | 1280*1024 | 5:4 | 1000CD/분2 | 1000:1 | 85/85/80/80 (L/R/U/D) |
| 21.5″ | 1920*1080 | 16:9 | 800CD/분2 | 800:1 | 85/80/85/85 (L/R/U/D) |





