Touch Think 4th Gen i Series Windows i3 All-In-One Panel PC
TPC215-W11
- The appearance is exquisite and full of technology
- The whole machine adopts fanless and efficient heat dissipation design
- Used in a variety of complex and harsh working environments
- Made of aluminum alloy material, the whole machine is light and wear-resistantIn
- Line with EMC anti-static, anti-electromagnetic interference standards
- Equipped with dual gigabit networks and rich scalable interfaces.
- Support 12-36V wide voltage power supply.
- Support desktop type, wall mounting, 외팔보, lily type and other installation

빠른문의
Touch Think Windows i3 올인원 PC:
TPC215-W11
TPC215-W11
필수 입력란이 표시되어 있습니다 *, 이내에 답변해 드리겠습니다. 12 시간.
제품보기
The aluminum alloy flat panel is adopted, and the fan free fully enclosed integrated design is adopted. The overall feature is “industrial quality, commercial appearance. It is widely used in industrial control, 군대, 의사소통, power and other fields, 회로망, 지능형 셀프서비스 단말 장비 및 기타 자동화 애플리케이션.




| 일반 정보 | |
|---|---|
| 제조업체 | 터치씽크 |
| 제품 매뉴얼 | |
| 화면 크기 | 21.5 인치 |
| 하드웨어 구성 | |||
|---|---|---|---|
| CPU | I3-6100U | I3-8145U | I3-10110U |
| CPU 주파수 | 2.3GHz | 2.1GHz | 2.1GHz |
| 통합 그래픽 | 인텔 HD 그래픽 520 | 인텔 HD 그래픽 620 | 인텔 UHD 그래픽 620 |
| 숫양 | 4GB DDR4(8GB/16GB/32GB(옵션)) | 4GB DDR4(8GB/16GB/32GB(옵션)) | 8GB DDR4(옵션 16GB/32GB/64GB) |
| 저장 | 128GB SSD (옵션 256GB/512GB) | ||
| GPU | 인텔 HD 그래픽 | ||
| WiFi | 2.4GHz / 5GHz 듀얼 밴드 | ||
| 블루투스 | BT4.0(선택 과목) | ||
| 운영 체제 | Windows7/10/11; 우분투 16.04.7/8.04.5/20.04.3; 센토스7.6/7.8 | ||
| 기타 지원 | RTC 실시간 클록 및 타이밍 스위치 지원 | ||
| 제품 모델 | |
|---|---|
| 비터치 | TPC215-W1215 |
| 정전식 터치 | TPC215-W1111 |
| 저항막 터치 | TPC215-W1121 |
| 물리적 특성 | |
|---|---|
| 전체 치수 | W522 x H338.5 x D62.6mm |

| 인터페이스 매개변수 | |
|---|---|
| 전원 인터페이스1 | 1*DC 2.5, 12V-36V 전원 입력 지원 |
| 전원 인터페이스2 | 1*산업용 터미널, 12V-36V 전원 입력 지원 |
| HDMI | 1*HDMI, HDMI 데이터 출력 지원, 최대 4K |
| USB | 2*USB 2.0 2*USB 3.0 |
| 랜 | 2*랜, 듀얼 1000M 적응형 이더넷 |
| 오디오 | 1*오디오 출력, 오디오 출력 지원 |
| SIM | 1*SIM, 다양한 포맷 지원 (3G/4G 모듈에 따라 다름) |
| VGA | 1*VGA |
| COM | 2*RS232 |
| WiFi 안테나 | 2*WiFi 안테나 |
| 힘 | 지원하다 (1*힘) |
| 접지 포스트 | 1*접지 포스트 (접지) |

| 화면 매개변수 | |
|---|---|
| LCD 크기 | 21.5″ TFT LCD |
| 해결 | 1920*1080 |
| 종횡비 | 16:9 |
| 시야각 | 89/89/89/89 (L/R/U/D) |
| 색상 | 16.7중 |
| 명도 | 300 CD/m2 |
| 명암비 | 1000:1 |
| 터치 매개변수 | |||
|---|---|---|---|
| 터치 유형 | 용량 성 터치 스크린 | 저항 터치스크린 | 비터치 |
| 터치포인트 | 10-포인트 터치 프로젝션 | 단일 포인트 | / |
| 투과율 | ≥88% | ≥78% | ≥92% |
| 입력 모드 | 필기 또는 용량 펜 | 손가락 끝 또는 스타일러스 | / |
| 컨트롤러 통신 | USB | USB | / |
| 신뢰성 매개변수 | |
|---|---|
| 작동 온도 | -10°C~60°C |
| 보관 온도 | -20°C~70°C |
| 상대습도 | 습기: 95% 비응축 |
| 진동 보호 | IEC 60068-2-64, 무작위의, 5 ~ 500 헤르츠, 1 시간/축 |
| 충격 보호 | IEC 60068-2-27, 하프 사인파, 11ms 동안 지속 |
| 제품 인증 | CCC/CE/FCC/EMC/CB/ROHS |
| 방수등급 | 전면 패널이 IP65 보호 수준에 도달함 |
| 전력 매개변수 | |
|---|---|
| 전원 입력 | DC 12V~36V |
| 정적 전력 | 18여 |
| 설치 방법 |
|---|
| 포장 목록 |
|---|

| 기타 품목 | |
|---|---|
| 보증 | 3-년도(1년 무료, 2-3~하지 않다) |
| 색상 | 검은색 / 은 |
| 판매 후 서비스 | 콜센터 및 온라인 기술 지원 |
| 원산지 | 광동, 중국 |
| 표현하다 | UPS/DHL/페덱스/EMS,등 |
| 배달 시간 | 1-7 근무일 |
| 포장 세부사항 | 표준 수출용 상자에 포장됨 |
| 배송항 | 심천/홍콩 |
| 맞춤화 | 모습,화면,인터페이스,환경 |




