TPC03-WIPC
- Independent CPU ultra-high AI computing power, powerful performance
- Industrial-grade quality suitable for various complex application environments
- Dual-port gigabit network faster and more stable data transmission
- Support a variety of operating systems, compatible with 99% of the market system software

TPC03-WIPC
제품보기
The whole machine adopts metal sheet metal structure design, honeycomb heat dissipation structure with fan efficient heat dissipation design scheme, the whole machine is high performance, is specially designed for the server room rack-mounted environment and design of industrial computers, can ensure long and stable work in harsh environments, in the whole machine materials we pay more attention to its reliability, 환경 적응성, real-time, 확장성, EMC compatibility and other performance, configuration compatible Intel 6/7/8/9 generation: Core/Pentium/Celeron i3/4u-rack/i7 independent processors, with high-definition display interface and multiple COM interfaces, USB 인터페이스, to meet the needs of the field of a variety of application interfaces to provide a variety of work efficiency, 산업 제어에 널리 사용됨, 군대, 연락, 힘, 네트워크 및 기타 자동화 분야.





| 일반 정보 | |
|---|---|
| 제조업체 | 터치씽크 |
| 제품 매뉴얼 | |
| 하드웨어 구성 | |||
|---|---|---|---|
| CPU | Intel Core I5-6500 Standalone CPU Quad-core 3.2GHz | Intel® Pentium/Celeron/6-7 Generation Core i3/i5/i7 Standalone CPU | Intel® Core /Pentium/Celeron 8th-9th generation i3/i5/i7 discrete CPU |
| Display Chips | Intel® H110 | TDP 65W & Intel® H310 | TDP 65W |
| 메모리 | 8GB DDR4 (upgradeable 16GB/32GB) | ||
| 저장 | 기준: 1T 기계식 하드 드라이브 4 * SATA3.0 + 1 * mSATA 지원 [3] | ||
| 표시하다 | 1 * VGA DB15 포트 + 1 * DVI 포트 + 1 * HDMI 포트 | ||
| 오디오 칩 | 리얼텍 ALC662 5.1 채널 HD 오디오 코덱, 지원하다 1* 마이크 + 1 * 라인아웃 + 1 * 라인인 | ||
| NIC 칩 | 1 * 인텔 I211AT + 1 * 1000Mbps용 인텔 I219-LM | ||
| 방열 시스템 | 지능형 팬 냉각 | ||
| 운영 체제 | 윈도우 7/8/10, 섬기는 사람 2008/2012, 리눅스 | ||
| BIOS | AMI UEFI BIOS | ||
| Power supply | ATX | ||
| COM | 기본 RS232*1, 예약된 COM*4; 지원하다: 4 * RS232 + 2 * RS232/RS485 [4] | ||
| USB | 8*USB, 기본 USB2.0*4, USB3.0*4 | ||
| PS/2 | 1*PS/2 (mouse and keyboard 2-in-1) | ||
| RJ45 | 2*RJ45 | ||
| RS232 | 1*RS232 | ||
| 제품 모델 | |
|---|---|
| 비터치 | TPC03-WIPC |
| 물리적 특성 | |
|---|---|
| 전체 치수 | 430*299*176mm (W*D*H) |
| 가중치 | 7.5KG |

| 확장 슬롯 | |
|---|---|
| USB | 9 * USB: 4*USB3.0 (후면 I/O) + 2*USB2.0(후면 I/O)+3* USB2.0(Header) |
| GPIO | 8 * GPIO |
| LPT 헤더 | 1 * LPT 헤더 |
| SMB 헤더 | 1 * SMB 헤더 |
| 전면 패널 | 1 * 전면 패널 헤더 |
| PCIE | 1 * PCIE 16X Slot |
| PCIE | 1 * PCIE 4X Slot |
| PCIE | 1 * PCIE 1X Slot |
| PCI | 4 * PCI Slot |
| PS/2 | 1 * PS/2 커넥터 (키보드 또는 마우스) |
| PCI-E | 2 * Mini PCI-E |
| SIM | 1 * SIM Card Slot |
| 팬 헤더 | 3 * CPU 팬 헤더 |

| 신뢰성 매개변수 | |
|---|---|
| 작동 온도 | -10°C~65°C |
| 보관 온도 | -20°C~75°C |
| 상대습도 | 습기: 95% 비응축 |
| 진동 보호 | IEC 60068-2-64, 무작위의, 5 ~ 500 헤르츠, 1 시간/축 |
| 충격 보호 | IEC 60068-2-27, 하프 사인파, 11ms 동안 지속 |
| 제품 인증 | CCC/CE/FCC/EMC/CB/ROHS |
| 방수등급 | 전면 패널이 IP65 보호 수준에 도달함 |
| 전력 매개변수 | |
|---|---|
| 전원 입력 | 220V power input |
| 정적 전력 | 35여 |
| 설치 방법 |
|---|

| 포장 목록 |
|---|

| 기타 품목 | |
|---|---|
| Chassis structure | Chassis material: SGCC galvanized plate, surface process: spray oil |
| 보증 | 3-년도(1년 무료, 2-3~하지 않다) |
| 색상 | Gun black/Silver |
| 판매 후 서비스 | 콜센터 및 온라인 기술 지원 |
| 원산지 | 광동, 중국 |
| 표현하다 | UPS/DHL/페덱스/EMS,등 |
| 배달 시간 | 1-7 근무일 |
| 포장 세부사항 | 표준 수출용 상자에 포장됨 |
| 설치방법 | 심천/홍콩 |
| 맞춤화 | Support desktop and rack installation |




