Touchthink Industrial Computer B Series Classic X86 Mini PC
TPC01-WIPC
- Delicate and compact appearance, convenient installation.
- self-developed X86 architecture motherboard with multiple options
- Fanless totally enclosed design, low power consumption of the whole machine
- High integration, realizing wiFi/Bluetooth/Ethernet triple connection
- Abundant interfaces to meet the needs of various external equipment
- Industrial protection grade, stable system operation

빠른문의
Touchthink Industrial Computer B Series Classic X86 Mini PC:
TPC01-WIPC
TPC01-WIPC
필수 입력란이 표시되어 있습니다 *, 이내에 답변해 드리겠습니다. 12 시간.
제품보기
It adopts all-aluminum alloy structure, fanless and totally enclosed design, light and compact, with low power consumption. It is an industrial product specially designed for a variety of environments. It has rich interfaces, supports expansion, can meet the access of a variety of external devices, and supports 12V-36V wide voltage power supply; 그만큼
complete machine has good scalability, practicability and EMC compatibility, 산업 제어에 널리 사용됩니다., 군사 산업, 의사소통, power and network and other automation fields.




| 일반 정보 | |
|---|---|
| 제조업체 | 터치씽크 |
| 제품 매뉴얼 | |
| 하드웨어 구성 | ||||
|---|---|---|---|---|
| CPU | I7-6500U | I7-7500U | I7-8565U | I7-10210U |
| CPU frequency | 2.5GHz | 2.7GHz | 1.8GHz | 1.8GHz |
| Integrated graphics | 인텔 HD 그래픽 520 | 인텔 HD 그래픽 620 | Intel Ultra HD Graphic 620 | Intel UHD630 Graphics |
| 숫양 | 4G DDR4(Optional 8G/16G/32G) | 4G DDR4(Optional 8G/16G/32G) | 4G DDR4(Optional 8G/16G/32G) | 8G DDR4(Optional 16G/32G /64G) |
| 저장 | 64GB SSD (optional SSD 128GB-512GB, HDD 500GB-1T) | |||
| WiFi | 2.4GHz / 5GHz 듀얼 밴드 | |||
| 블루투스 | BT4.0(선택 과목) | |||
| Audio chip | Onboard Realtek ALC662 HD audio decoding controller | |||
| Chip card | Onboard 1*Realtek RTL 811E Gigabit network card | |||
| Resolution support | Above 800*600 | |||
| 전원 켜기 | 지원하다 | |||
| Remote wakeup | 지원하다 | |||
| Automatic reset | 지원하다 | |||
| HD support | 1080피 | |||
| 운영 체제 | Win10 Professional/Win10 Enterprise/Win10 Home/Win11 Professional Ubuntu 16.04.7/Ubuntu 18.04.6/Centos7.8/Centos7.9/ Centos8.4 | |||
| 제품 모델 | |
|---|---|
| 비터치 | TPC01-WIPC |
| 물리적 특성 | |
|---|---|
| 전체 치수 | W213.1 * H199.5 * D58.3 mm |
| Weights | 1.9KG |


| 신뢰성 매개변수 | |
|---|---|
| 작동 온도 | -10°C~60°C |
| 보관 온도 | -20°C~70°C |
| 상대습도 | 습기: 95% 비응축 |
| 진동 보호 | IEC 60068-2-64, 무작위의, 5 ~ 500 헤르츠, 1 시간/축 |
| 충격 보호 | IEC 60068-2-27, 하프 사인파, 11ms 동안 지속 |
| 제품 인증 | CCC/CE/FCC/EMC/CB/ROHS |
| 방수등급 | 전면 패널이 IP65 보호 수준에 도달함 |
| 전력 매개변수 | |
|---|---|
| 전원 입력 | DC 12V-36V |
| Static power consumption | 15여 |
| 설치 방법 |
|---|

| 포장 목록 |
|---|

| 기타 품목 | |
|---|---|
| Chassis structure | Aluminium alloy for chassis face |
| Mounting method | Supports desktop and rack mounting |
| 보증 | 3-년도(1년 무료, 2-3~하지 않다) |
| 색상 | Gun black |
| 판매 후 서비스 | 콜센터 및 온라인 기술 지원 |
| 원산지 | 광동, 중국 |
| 표현하다 | UPS/DHL/페덱스/EMS,등 |
| 배달 시간 | 1-7 근무일 |
| 포장 세부사항 | 표준 수출용 상자에 포장됨 |
| 배송항 | 심천/홍콩 |
| 맞춤화 | 모습,화면,인터페이스,환경 |





