Touchthink Intel Core i3 6th Gen eDP Industial Motherboard
CX-I3-6100U eDP Edition
- 다양한 디스플레이 인터페이스: 듀얼 LVDS, EDP, HDMI 등
- 다양한 확장 인터페이스. CX-I3-6100U-EDP has six USB interfaces(A USB 3.0 interface and a USB 2.0 인터페이스, four internal USB2.0 PH2.0 extension interfaces), 에이 485 포트, two TTL ports(one has hard flow control), two RS232 ports, 에이 8 I/O pin GPIO port,CX-I3-6100U-EDP can satisfy your customization request
- 다양한 인터넷 인터페이스:1000M 이더넷 인터페이스, 5G/2.4G WIIF supported, Independent dual- antenna, built-in PCI-E 3G/4G module interfaces.
- High definition.CX-I3-6100U-EDP supports 4K 3840×2160 decoding, it also supports Special- shaped screen with LVDS/EDP/HDMI interfaces and it has multi-monitor extend display mode.
- 안드로이드 시스템 커스터마이징. CX-I3-6100U-EDP provides system calling interface and API reference code, 상위 계층 애플리케이션 개발을 완벽하게 지원합니다..
- CX-I3-6100U-EDP supports infrared, 광학, 정전 용량, 저항 및 기타 주류 터치 스크린, it also supports drive-free HID configuration which no need to debug before using.
빠른문의
Touchthink X86 Based Architecture Windows Core i3 6th Gen eDP Industial Motherboard:
CX-I3-6100U eDP Edition
CX-I3-6100U eDP Edition
필수 입력란이 표시되어 있습니다 *, 이내에 답변해 드리겠습니다. 12 시간.
제품보기
CX-I3-6100U-EDP uses RK3399,a 64bit supper processor with dual-core Cortex-A72 and quad- core Cortex-A53,its basic frequency is 1.8GHz, CX-I3-6100U-EDP Uses Mali-T860 GPU, 4K 디스플레이를 지원하는 H.265 하드웨어 디코더가 있습니다., Android7.1/9.0/11 OS are supported. CX-I3-6100U-EDP integrate Dual-LVDS, EDP, 자체 HDMI 디스플레이 출력 인터페이스, with common backlight panel interface and screen level jumper, CX-I3-6100U-EDP is compatible to various types of display screen.With powerful performance and fast process speed, CX-I3-6100U-EDP is your best choice for
인간-컴퓨터 상호작용, intelligent terminal and industrialcontrol projects.




| 일반 정보 | |
|---|---|
| 제조업체 | 생각하다 |
| 마더보드 모델 | CX-I3-6100U eDP Edition |
| 제품 매뉴얼 | |
| 하드웨어 구성 | |
|---|---|
| CPU | Intel Core i3 6100U frequency:2.3GHz,Burst frequency:2.3GHz,dual-core 4 스레드, |
| 칩셋 | Intel Bay trail SOC |
| 메모리 | Support DDR4-2133, 1 * SO-DIMM 슬롯, Maximum 16GB |
| SATA | 1 * SATA3.0 + 1 * mSATA + 1*M.2 |
| 표시하다 | Resolution up to 1920*1200@60Hz |
| 운영 체제 | Windows7 Professional Edition/Windows7 Ultimate Edition/Windows10 Professional Edition/Windows10 Enterprise Edition/Windows10 Home Edition/Win11 Professional Edition Ubuntu16.04.7/Ubuntu18.04.5/Ubuntu20.04.3 |
| 물리적 특성 | |
|---|---|
| 전체 치수 | 160mm*110mm*27mm |
| 인터페이스 매개변수 | |
|---|---|
| EDP | 지원됨 |
| VGA | Resolution up to 1920*1200@60Hz |
| HDMI | 1080P@120Hz,4kx2k@60Hz |
| USB | 4*(External port*2,internal port*2) 2*External port |
| GPIO | Eight I/O Pins |
| 232 | 6*(a RS232/RS422/RS485 switchable port) |
| 422 | 1* RS232/RS422/RS485 switchable port |
| 485 | 1* RS232/RS422/RS485 switchable port |
| 이더넷 | 2 * 1000Mbps용 Realtek PCI-E NIC RTL8111H(dual gigabit internet optional) |
| 3G/4G | 내장 WCDMA,EVDO,unlocked 4G,VolET supported |
| ESD | 8KV contacted,15KV air |
| Environment | 작동 온도:-20℃~60℃; Operating humidity:5%~95% |

| 기타 품목 | |
|---|---|
| 보증 | 3-년도(1년 무료, 2-3~하지 않다) |
| 판매 후 서비스 | 콜센터 및 온라인 기술 지원 |
| 원산지 | 광동, 중국 |
| 표현하다 | UPS/DHL/페덱스/EMS,등 |
| 배달 시간 | 1-7 근무일 |
| 포장 세부사항 | 표준 수출용 상자에 포장됨 |
| 배송항 | 심천/홍콩 |
| 맞춤화 | 모습,화면,인터페이스,환경 |




